Realizace protipožárních dveří v dentálním centru

Srp 22

Dodávka a montáž interiérových a protipožárních dveří do dentálního centra ve Znojmě. Kombinace barev interiéru a dveří v odstínu královský javor, vytvořil v těchto krásných prostorech zajímavou tečku za rozsáhlou rekonstrukcí objektu.

Pro realizaci bylo potřeba dvou různých typů dveří, a to protipožárních a standardních interiérových dveří, které měly být provedeny ve stejném dekoru. Klient si vybral odstín královský javor, který je tmavý a ladí celkovému pojetí interiéru a mohl být dodán v obou variantách. Tyto dva typy dveří jsou na první pohled od sebe nerozeznatelné. Rozlišují se však jinou konstrukcí zárubní a samotnou výplní dveří.

Pro povrchovou úpravu dveří byla zvolena fólie typu CPL, která vyniká snadnou údržbou a odolností proti mechanickému poškození. A v současné době je standardem u interiérových dveří, a je nabízena téměř všemi výrobci.

Důležitým prvkem u dveří montovaných do komerčních prostor,  je vysoká kvalita kování a jeho povrchová úprava. Klientovi bylo doporučeno kování od renomovaného českého výrobce M&T, který nabízí širokou škálu vlastních výrobků, včetně různých variant povrchových úprav. Posledním detailem, který úspěšně zakončil celou realizaci, bylo označení jednotlivých místností piktogramy/popisy dveří. Nejčastěji se piktogramy používají v komerčních zařízeních, kde najdou svoje uplatnění pro lepší orientací příchozích.